logo yeni

SAĞLIK MEMURLARI ZORLA MI GÖTÜRÜLDÜ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

soru isareti4İstanbul milletvekili Mahmut TANAL, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Temel Atma törenine sağlık memurlarının otobüslere bindirilerek zorla götürüldüğü iddialarını TBMM’ye taşıdı.

Tanal önergesinde yer alan iddiayı, “18.09.2013 tarihinde Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Temel Atma Törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılacağı için katılımı zorunlu tutulan sağlık memurları hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.” şeklinde ifade ederken, şu soruları da Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na yöneltti.  

“1 - 18.09.2013 tarihinde Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Temel Atma Törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılacağı için Sağlık Bakanlığı memurlarının belediye otobüslerine bindirilerek zorla törene götürüldükleri doğru mudur?

2- Kaç sağlık memuru zorla bu törene götürülmüştür? Törene götürülen sağlık memurları Bakanlığın hangi birimlerinde çalışmaktadırlar?

3- Sağlık memurları dışında başka hangi kurumların hangi birimlerinde çalışan memurlar zorla bu törene götürülmüştür? Diğer kurumlardan kaç memur törene belediye otobüsleriyle taşınmıştır?

4- Törene memurların zorla götürülmesinin nedeni törene kalabalık bir katılım varmış gibi göstererek töreni bir şova dönüştürmek midir?

5- Törene gitmek istemeyen memurlar hakkında ne tür işlem yapılacaktır? Memurlar hakkında yapılacak işlemlerin hukuki dayanağı nedir? 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi çalışan memurlara nasıl bir dayatma yapılarak törene gitmeye zorlanmaktadırlar?

6- Memurlar bir siyasi partinin memuru mudur, yoksa Devletin halka hizmet sağlamak için çalışan memurları mıdır?

7- Memurlar törende olacağından Bakanlığın vatandaşa hizmeti aksamayacak mıdır? Vatandaşa hizmetin sağlanması mı daha önemlidir, yoksa Başbakan’ın katılım sağladığı törenlerde kalabalık görüntüsü yaratmak mı?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.