logo yeni

“KADROLAŞMA” İDDİALARI SORULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

torpilDevlet teşkilatı içerisindeki kadrolaşmalara ilişkin iddialar ile bu iddiaların doğru olması durumunda kadrolaşmanın suç olup olmadığı konusu Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Mahmut TANAL tarafından hazırlanan soru önergesinde, “Devlet içerisinde kadrolaşmalara yönelik tarafıma sürekli şikayetler ulaştırılmaktadır. Konu hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.” denilerek, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi.

“1- Devlet teşkilatı içinde herhangi bir şekilde kadrolaşma var mıdır? Kadrolaşmaları önlemek amacıyla ne tür tedbirler alınmaktadır?

2- Devlet yapısı içinde kadrolaşma varsa bu suç değil midir?

3- Devlette liyakat sistemi esas alınmalıyken, bu sistem terk edilerek kadrolaşma amacıyla yapılan atamalarda, göreve alımlarda, ihalelerde, iş ve işlemlerde hangi kriterler üzerinde durulmaktadır?

4- Kadrolaşma esas alınarak yapılan iş ve işlemlerde Anayasanın 10. Maddesinde güvence altına alınan eşitlik ilkesine aykırılık oluşmuyor mu? Bu hukuksuzluğun engellenmesi amacıyla hukuka aykırı iş ve işlemler, sorumlular hakkında ne tür işlemler yapılmaktadır?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.