logo yeni

36837 ÖĞRETMENİN ATAMASI YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen6Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması kapsamında 87 alanda 36.837 öğretmen ataması yapıldı.

Bakanlık tarafından yayınlanan minimum puanları görmek için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 87 branşta 36 bin 837 öğretmen ataması yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, törende yaptığı konuşmada, son 10 yılda toplam 408 bin 47 öğretmen atamasının gerçekleştirildiğini belirterek, bunun Cumhuriyet tarihinde, bu kadarlık zaman dilimi içinde yapılan en büyük atama olduğunu ifade etti.

Bugün yapılacak atamalar sonucunda ataması yapılamayanların üzüleceğini ifade eden Bakan Avcı, öğretmen adaylarına ''Her şeyin hayırlısı olsun. Sonuç ne olursa olsun bunun hayırlı olmasını diliyorum. Atanacak öğretmen adaylarını da şimdiden tebrik ediyorum'' diye seslendi.

Atanan öğretmenlerin 11 Eylül'de uyum eğitimlerinin başlayacağını belirten Bakan Avcı, bu eğitim sırasında da öğretmenlerle biraraya geleceğini söyledi.

-Atamalar 40 bine tamamlanacak

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak, bakanlığın büyük bir camia olduğunu ifade ederek, 145 branşta öğretmenin istihdam edildiğini belirtti. Bugün yapılacak atamalarda 87 branşa öğretmen alınacağını anımsatan Çolak, diğer branşlara ise boş kadro ve sınava giren olmaması nedeniyle atama yapılmadığını bildirdi.

Atama sonucunda boş kalan kontenjanlara, 26. tercihini işaretleyerek ''boş yerlere giderim'' diyen öğretmen adaylarının puan üstünlüğüne göre atamalarının akabinde gerçekleşeceğini anlatan Çolak, atamaların 40 bine tamamlanacağını söyledi.

Atamaya 99 bin 514 aday katıldı, sonuçlara göre ise toplam 36 bin 837 öğretmen adayının ataması gerçekleşti.

Atama sonuçları için tıklayınız.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.