logo yeni

SINAV ŞAİBELERİNE CEVAP BULUNDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER, dün katıldığı bir  televizyon programında, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda yaşanan sorunlara ilişkin iddialara da değindi. Konuya ilişkin bir soru üzerine, ortaya çıkan olumsuzlukların, değişim süreçlerinde yaşanabileceğini ifade etti.

Habertürk Televizyonunda yayınlanan programda Milli Eğitim Bakanı Öner DİNÇER, ÖSYM sınavlarıyla ilgili soruyu cevaplarken “Aslında ben şunu söylemeliyim: Doğrusu bu laf ne kadar doğru emin değilim ama, Çinlilerin şöyle bir bedduası varmış: Çok kızdıkları kişilere, dilerim değişim yıllarında yaşarsın derlermiş. Şimdi karşı karşıya kaldığımız birçok sorun aslında değişim yıllarına tekabül ediyor. Şu anda ÖSYM kendi içinde çok ciddi bir şekilde yeniden yapılanıyor ve Türkiye'de hakikaten çok objektif, çok somut düzenlemeler yapıyor. Bu düzenlemeler sebebiyle de yapılan değişikliklerde genellikle tedbirler beklenen hatalar üzerine kurgulanıyor. Ama çoğu kez beklenmeyen hatalar ve beklenmeyen sonuçlar da ortaya çıkabiliyor. Zannediyorum bu değişim süreci tamamlandığında ÖSYM çok daha sağlam, çok daha iyi sınavlar yapacak noktaya gelecek. Ben bu değişimden beklenmeyen birtakım karşı tavırlar, davranışların ortaya çıktığını görüyorum. Çünkü siz bir tedbir alıyorsunuz, bunun diğer muhatapları ona karşı sizin beklemediğiniz bir davranış ortaya koyuyorsa, onun için yeniden tedbir alacak bir zamana ihtiyacınız oluyor. Tahmin ediyorum ki, bu değişim süreci tamamlandığında daha objektif ve adil bir sınav süreçlerine ulaşacağız diye bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.