logo yeni

KARAYOLLARINDAN NEDEN T.C. KALDIRILDI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

karayollari-genel-mudurluguTürkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğü, logosunda ve çeşitli yerlerde (TCK) kısaltmasını kullanırken, bunun yerine (KGM) kısaltmasını kullanmaya başlamıştı.

Karayolları Genel Müdürlüğünün isminden ve logosundan Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin çıkarılmasının sebepleri, bu konuda bir ön çalışma olup olmadığı ve tepkiler üzerine geri adım atılıp atılmayacağı gibi konular Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM’a soruldu.

Edirne milletvekili Kemal DEĞİRMENDERELİ, Bakan Yıldırıma konuyla ilgili olarak şu soruları yöneltti:

“Bakanlığınız bünyesinde olan ve 1949 yılında Uluslararası Karayolları Kanunun kabulüyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (TCK) isminin Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) olarak değiştirildiği tespit edilmiştir.

1. Türkiye Cumhuriyeti’nin en yaygın kurumlarından olan Ulaştırma Bakanlığının bu değişikliği yaptığı doğru mudur?

2. Doğru ve herhangi bir hatadan kaynaklanmıyor ise Bakanlık neden böyle bir isim değişikliğine gitmiştir?

3. Bu kararda ne gibi unsurlar göz önünde bulundurulmuş, anket gibi çalışmalarla bu değişiklik gerekli midir diye ön çalışma yapılmış mıdır?

4. Tepki gördüğü takdirde uygulamanın düzeltilmesi düşünülmekte midir?

5. Söz konusu kurumsal kimlik değişikliği ile kuruma ait kağıt, araç, bayrak flama vs. gibi kurum logosu taşıyan unsurlarda yapılan değişikliğin kuruma maliyeti ne olmuştur?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.