logo yeni

MALİYE PERSONELİ ÖZLÜK HAKLARI İÇİN EYLEM HAZIRLIĞINDA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maliye-bakanligiMaliye Bakanlığı personeli, özlük haklarını gündeme getirerek iyileştirilmesi yönünde düzenlemeler yapılmasını sağlamak amacıyla Bakanlık önünde eylem yapmaya hazırlanıyor.

Çalışan ve emekli maliye personelinin özlük haklarında iyileştirmelerin yapılması ve ayrı bir hizmet sınıfı içerisinde yer almalarının sağlanmasına yönelik düzenleme yapılması konusunda Bakanlık ve diğer ilgili kurumları harekete geçirmek amacıyla,  “Tüm Maliye Memurları Yardımlaşma Dayanışma Ve Kültür Derneği” tarafından eylem çağrısı yapıldı.

“Maliye Bakanlığı Önünde Basın Açıklaması Ve Oturma Eylemi” başlığı ile yapılan çağrıda;

**Tüm Maliye çalışanları, 27 Eylül 2013'te Saat 10.00'da Maliye Bakanlığı Önünde yapılacak eyleme katılmaya davet edildi.

**Maliye Bakanlığında hem gelir ve hem de gider işlemlerinde çalışan personelin özlük haklarının gündeme getirileceği 27 Eylül tarihinin, Maliye çalışanları için milat olarak belirlenerek ilgili kurumlara mesaj verilmesi ve haklar alınana kadar eyleme devam edilmesi istendi.

**Maliye çalışanlarının özlük haklarının her geçen gün eridiği ve mesailerin kaldırılmasıyla maaşlarda 10 yıl geriye gidildiği; her geçen gün memurundan amirine kadar her kademedeki çalışanların psikolojisinin bozulduğu; emekli olunca maaşlarının çok azaldığı ve çalışırken maaşının %37 ile emekli olan başka bir kurumun olmadığı ifade edildi.

**Ülkemizde istemeden hiç bir şeyin verilmediği belirtilerek, tüm çalışanların Ankara’ya haklı davanın tarafı olmaya davet edildi.

Söz konusu Eylem Çağrısı

“MALİYE BAKANLIĞI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI VE OTURMA EYLEMİ

TÜM MALİYE ÇALIŞANLARIRNI 27 EYLÜL 2013'TE SAAT 10.00'DA MALİYE BAKANLIĞI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI VEDE OTURMA EYLEMİNE KATILMANIZI DERNEK YÖNETİMİ OLARAK DAVET EDİYORUZ.

MALİYE BAKANLIĞINDA HEM GELİRDE HEMDE GİDERDE ÇALIŞANLARIN ÖZLÜK HAKLARINI GÜNDEME GETİRMEK İÇİN TÜM SENDİKALARI VE DERNEKLERİ VEDE ÇALIŞAN TÜM PERSONELİ 27 EYLÜLÜ MALİYE ÇALIŞANLARI İÇİN MİLAT OLARAK BELİRLEYİP HAKKIMIZI ALANA KADAR KARARLI BİR ŞEKİLDE İLGİLİ KURUMLARA MESJIMIZI VERİP HAKKIMIZI ALANA KADAR DEVAM EDELİM.

BİZ MALİYE ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARI HER GEÇEN GÜN DAHADA ERİMEKTE MESAİLERİNDE KALDRILMASIYLA MAAŞLARIMIZ 10 YIL GERİYE GİTMİŞTİR. NEDEN SUSKUN KALIYOR MALİYE ÇALIŞANI, YOKSA ÇALIŞTIĞININ KARŞILIĞINI HAKETMEDĞİNİMİ DÜŞÜNÜYOR.

DÜNYA DEVLETLERİNDE EN İYİ ÖZLÜK HAKLARI MALİYE ÇALIŞANLARINA VERİLMİŞTİR. AMA BİZİM BAKANLIK HİÇBİR SORUMLULUĞU OLMAYAN KÜTÜPHANE MEMURU İLE AYNI TUTMAKTA EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET DENİLEREK HER GEÇEN GÜN MEMURUNDAN AMİRİNE KADAR HER KADEMEDEKİ ÇALIŞANLARIN PİSKOLJİSİ BOZULMUŞ MEMNUN OLAN YOK.

SEVGİLİ ARKADAŞLAR İSTEMEDEN ÜLKEMİZDE HİÇBİRŞEY VERİLMİYOR. SORUN MEMURUN SORUNU DEĞİL, TÜM ÇALIŞANLARIN SORUNU. DAVAMIZA SAHİP ÇIKALIM. ÇALIŞANLARIN ÇOĞU EMEKLİ OLAMIYOR NEDENİ HİÇBİR KURUMDA OLMADIĞI KADAR EMEKLİ OLUNCA MAAŞI AZALAN BİR KURUM YOK BU NEDENDEN DOLAYI ÇOĞU ARKADAŞIMIZ EMEKLİ OLAMIYOR. GELİR UZMANLIĞI ADI ALTINDA OLUŞTURULAN KADRO İLE 65 YAŞ EMEKLİLERİ YANİ ZORUNLU EMEKLİLİKLER GÜNDEME GELECEK ÇÜNKÜ ÇALIŞIRKEN MAAŞININ %37 İLE EMEKLİ OLAN HİÇBİR KURUM YOK. AMACIMIZ MALİYE BAKANLIĞI ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARI YENİDEN DÜZENLENEREK MALİ HİZMETLER SINFI VB. ADLAR ALTINDA BİR SINIF OLUŞTURULARAK AYRIŞMAK GEREK, YOKSA EMEKLİLİK MEZARDA SONA ERECEK. TÜM ÇALIŞANLARIMIZI ANKARAYA HAKLI OLDUĞUMUZ DAVANIN TARAFI OLMAYA DAVET EDİYORUZ.

SEVGİLERİMLE.

TÜM MALİYE MEMURLARI YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.