logo yeni

MİLLETVEKİLİ EŞİNE ÖZEL GEÇİCİ GÖREVLENDİRME İDDİALARI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gecici gorevlendirme2TBMM’nin tatil olduğu dönemde, memleketine giden milletvekilinin eşinden ayrı kalmaması için, tatil süresince milletvekilinin bulunacağı ilde eşinin geçici görevlendirildiği iddiaları soru önergesine konu oldu.

Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Milletvekili Dilek Akagün YILMAZ “AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in doktor olan eşinin, TBMM’nin tatil olduğu dönemde eşinden ayrı kalmaması için 2-3 aylığına Uşak Devlet Hastanesinde geçici olarak görevlendirildiği iddiaları kamuoyuna yansımıştır. Yıllarca eşinden ve çocuklarından ayrı kalan, bir araya gelmeleri değişik gerekçelerle engellenen binlerce kamu görevlisi varken bu keyfi uygulama kabul edilemez.” dedi ve konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından şu sorulara cevap verilmesini istedi.

“1-AKP Milletvekili İsmail Güneş’in eşine sağlanan bu imkândan haberdar mısınız? Haberdar iseniz bu görevlendirmeye engel olmaya yetecek her türlü yetkiniz varken niçin bu haksızlığa ortak oldunuz?

2-AKP Uşak Milletvekilinin eşine uygulanan bu geçici görevlendirme milletvekili eşi olmayan ama bu yönde talebi olan başka vatandaşlarımıza da uygulanmakta mıdır? Başka vatandaşlara uygulanmıyor ise İsmail Güneş’in eşine yapılan bu ayrıcalığa niçin müsaade edilmiştir?

3-AKP Uşak Milletvekilinin eşinin TBMM tatili süresince adeta “kılıfına uydurarak” geçici görevlendirmeyle Uşak’a getirilmesinin derhal sonlandırılması için herhangi bir talimat verdiniz mi ya da vermeyi düşünüyor musunuz?

4-Bir Milletvekilinin halkı için hizmet etmesi gerekirken, halktan aldığı yetkiyi kişisel çıkarları için kullanması doğru mudur? Bu haksız uygulama nedeniyle yapılan fazla ödemeler varsa iadesi için işlem yapmayı düşünüyor musunuz?

5-Bakanlığınızda bu şekilde eşitliğe aykırı uygulamalarla ayrıcalık tanıdığınız başka Milletvekili eşleri de var mıdır?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.