logo yeni

TAŞERONLAR İÇİN KADRO TALEBİNDE BULUNULMUŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

taseronAracı firmalar aracılığıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılan ve “taşeron işçi” diye adlandırılanların kişilerin kadroya geçirilmesi amacıyla, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan başvurunun Maliye Bakanlığı tarafından olumsuz cevaplandırılmasının sebepleri Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Volkan CANALİOĞLU tarafından verilen soru önergesinde, 12 Temmuz 2013 tarihinde TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Torba Yasa ile kamuda çalışan 100 bin sözleşmeli personelin kadroya geçirildiği; Karayolları Genel Müdürlüğü’nde aracı firmalar vasıtası ile çalıştırılan 8761 işçinin de bu Yasadan faydalandırılarak kadroya alınmaları için Maliye Bakanlığı’ndan kadro talep edildiği halde bu talebin onaylanmadığı belirtilerek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi.  

1- Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde aracı firmalar vasıtası ile çalıştırılan personelin kadro taleplerine olumsuz yanıt verilmesinin sebepleri nelerdir?

2- Belediyelerde ve KİT’lerde çalışan sözleşmeli personel ile, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde aracı firmalar vasıtası ile çalışan personel arasında ne gibi farklılıklar vardır?

3- Bakanlık olarak; Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde aracı firmalar vasıtası ile çalıştırılan personelin kadroya alınabilmeleri yönünde bir çalışmanız var mıdır?

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.