logo yeni

HABERİNİZ OLMADAN PARTİ ÜYESİ YAPILABİLİR MİSİNİZ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

secimKişilerin haberi olmaksızın siyasi partilere üye kaydının yapıldığı, üye yapılanlar arasında başka partilere üye olan kişilerin yanı sıra kamu görevlilerinin de bulunduğu iddiaları Meclis gündemine taşındı.

Milletvekili Mehmet Şevki KULKULOĞLU tarafından verilen soru önergesinde, “Adalet ve Kalkınma Partisinin üye yazım işlerinde kişilerin haberi olmaksızın bu partiye üye yapıldıkları kamuoyunca bilinmektedir. Adalet ve Kalkınma Partisine üye olarak yazılmış bu kişiler arasında başka partilere üye olanlar ve ayrıca kamu görevlileri bulunmaktadır. Kamu görevlileri arasında özellikle öğretmen ve polis meslek mensupları bulunmaktadır.” denilerek, konuya ilişkin olarak Adalet Bakanı Sadullah ERGİN tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi:

1-Adalet ve Kalkınma Partisine üye yapılan kamu görevlilerinin bakanlıklara göre dağılımı nasıldır?

2-Adalet ve Kalkınma Partisine üye yapılan kişiler içerisinden, kamu görevlisi olduğu için Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden düşen var mıdır? Şayet var ise kaç kişidir?

3-Adalet ve Kalkınma Partisine üye yapılan kişiler içerisinden, daha önceden başka partilere de üye olduğu için parti üyeliklerinden düşen var mıdır? Şayet üyelikten düşenler var ise kaç hangi partilerin üyeliklerinden düşmüştür?

4-Adalet ve Kalkınma Partisi üyeleri içerisinden, halen kamu görevlisi olan kaç üyesi vardır? Bu üyelerin siyasi partilere üye olması, ilgili yasa ve mevzuatlara uygun mudur? Şayet uygun değil ise bu kişiler ile ilgili her hangi bir yasal işlem yapılmış mıdır? Yapılmış ise haklarında işlem yapılan kaç kişi olmuş ve ne işlemler yapılmıştır?

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.