logo yeni

TEKNİK ÖĞRETMENLER İÇİN MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA İMKANI BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

2Yükseköğretim Kurulu yaptığı duyuru ile Teknik Öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarına giriş çalışmalarının sonuçlandığı ve bu çerçevede teknik öğretmen unvanını alanlar için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı yapılacağını bildirdi.

Sınav ÖSYM tarafından 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olup; başvurular 10-17 Haziran 2013 tarihleri arasında alınacak.

Mühendislik tamamlama programına başvuru yapabilecek teknik öğretmenlik programları, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Döküm Öğretmenliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Enerji Öğretmenliği, Kalıpçılık Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği, Makine Öğretmenliği, Makine Resim ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği, Mekatronik Öğretmenliği, Metal Öğretmenliği, Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği, Otomotiv Öğretmenliği, Talaşlı Üretim Öğretmenliği, Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Tekstil Öğretmenliği, Tekstil Terbiye Öğretmenliği, Telekomünikasyon Öğretmenliği, Tesisat Öğretmenliği ve Yapı Öğretmenliği olarak belirlendi.


Diğer teknik öğretmen unvanını alanlar için çalışmaların Yüseköğretim Kurulunca sürdürülmekte olduğu ve sonuçlandığında paylaşılacağı bildirildi.

Örnek sorulara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.