logo yeni

BAKAN MASASINA SEKRETER Mİ OTURDU?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

atamaKültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK’in, Bakan olduktan sonra odasında yaptırdığı tadilat ve tefrişat harcamaları Meclis gündemine taşındı.

Konuyu soru önergesi vermek suretiyle gündeme getiren Milletvekili Muharrem İNCE, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK’ten şu sorulara yazılı olarak cevap verilmesini istedi.

1- Sizden önceki Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay tarafından kullanılan makam odasındaki masanın şu anda Bakan Yardımcısının sekretaryasında kullanıldığı doğru mudur?

2- Bakan olduktan sonra makam odanızda yapılan tadilat ve tefrişat harcamalarının miktarı nedir?

3- Bakan olmanızdan sonra Bakanlık makam odasında ve Özel kalemde hangi eşyalar değiştirilmiştir? Bu değişim nedeniyle harcanan paranın miktarı nedir?

4- Kültür ve Turizm Bakanı olduktan sonra Özel Kalemde aşçı ve garson işe başlattınız mı? Başlattıysanız bu uygulamanın gerekçesi nedir?

5- Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin göreve başladıktan sonra odasında hangi değişiklikleri yapmıştır? Bu değişiklikler için harcanan para miktarı nedir?

6- Tamirat-Tadilat ve tefrişat için ihale açılmış mıdır? Açılmışsa ihale hangi usulle yapılmış ve hangi firmalardan teklif alınmıştır?

7- Siz Bakan olmadan önce Kenan Erol ne iş yapıyordu? Şu anda görevi nedir? Kenan Erol’a makam arabası ve şoför tahsis edildiği doğru mudur?"

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.