logo yeni

DANIŞMANI TAŞIMA İDDİALARI MECLİS'E TAŞINDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

araba2Bir belediyedeki danışmanın, başka bir şehirde ikamet ettiği ve belediyeye ait araçlarla ikametgah ile iş yeri arasında götürülüp getirildiği, aynı zamanda okullara hitap eden özel bir şirketin kurucusu ve yöneticisi olduğu, belediyenin tüm kaynaklarının bu danışman için seferber edildiği iddiaları Meclis gündemine taşındı.

Konuyu Mecliste soru önergesine konu eden Milletvekili Mustafa KALAYCI; “Konya Büyükşehir Belediyesinin bir bayan danışmanının, Antalya’da ikamet ettiği, Antalya'dan belediyenin özel araçlarıyla getirilip, götürüldüğü, Antalya’da genelde ilköğretim okullarına hitap eden bir şirketin kurucusu ve yöneticisi olduğu, Konya’da inşaatı devam eden Bilim Merkezi için danışmanlık yaptığı ifade edilmektedir.” diyerek, İçişleri Bakanı Muammer GÜLER’in şu sorulara cevap vermesini istedi.

1-Söz konusu danışmanın statüsü nedir? Büyükşehir Belediye Başkanına mı danışmanlık yapmaktadır? Hangi mevzuata göre, hangi usulle ve nasıl çalıştırılmaktadır?

2-Belediye kaynaklarının bu danışman için seferber edildiği, Antalya'dan Konya’ya gidiş-gelişlerinin belediyenin özel araçları ile yapıldığı doğru mudur?

3-Bu danışmana aylık ne tutarda ödeme yapılmakta ve hangi gider ve harcamaları belediye tarafından karşılanmaktadır?

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.