logo yeni

TEKNİK ÖĞRETMENLER MÜHENDİS OLABİLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

teknik egitimYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya TRT Haber de yayınlanan programda gündemdeki konularla ilgili  sorulara cevap verdi.

YDS’ de süre kısa sorular zor

Bu yıl ilk defa yapılan YDS’ de çıkan sorularının zorluğu ve sınav süresinin kısa olması konusuna Çetinsaya şöyle konuştu:

"Ve süresi kısaldı. Eleştirileri önemsiyorum. Takip ediyorum. Hepimizin geçtiği yollar. Ben de sürelerin azaltılması ve zorlaştırılmasını tasvip etmiyorum. Çalışma grubu oluşturup derinlemesine analiz edeceğiz. Kendimizin cevap vermekte zorlandığı soruları genç arkadaşlarımıza sormamalıyız, diye düşünüyorum. Bu konunun takipçisi olacağım."

Teknik öğretmenlere mühendislik

Çetinsaya teknik öğretmenlerin uzun süredir takip ettikleri “teknik öğretmenlere mühendislik hakkının verilmesi” konusunda ise şöyle konuştu:

“Bu konu kesinlikle halloldu. Konu, önce Üniversitelerarası Kurulda ele alındı. Sonra YÖK Genel Kurulunda karar alındı. Şimdi sadece uygulaması kaldı. Önümüzdeki günlerde uygulanmasına başlanacaktır. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.