logo yeni

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ VE MÜŞAVİRLER HER 6 AYDA BİR DEĞİŞTİRİLİYOR MU?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ozel kalem muduruGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında istisnai kadrolarda istihdam edilen Özel Kalem Müdürü ve Müşavirlerin her 6 ayda bir başka kadrolara atamaları yapılarak yerlerine yenilerinin alındığı iddiaları, Meclis gündeminde soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Sezgin TANRIKULU tarafından verilen soru önergesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi

1.Bakanlıkta göreve geldiğinizden bu yana kaç müşavir ataması yaptınız?

2.Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak, göreve geldiğinizden beri kaç kişi istihdam edilmiştir?

3.Her 6 ayda bir özel kalem müdürü ve basın halkla ilişkiler müşaviri değiştirmenizin sebebi nedir?

4.Bakanlık tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında şimdiye kadar ne kadar kitap, broşür basımı yapılmıştır? Bu işler hangi firmaya yaptırıldı? Yaptırılan firmanın sahibi kimdir?

5.Bakanlığın bilgilendirme amaçlı çektiği kamu spotları hangi firmalara yaptırılmıştır? Bu kamu spotları için ne kadar harcama yapılmıştır?

6.Bakanlıkta 300’e yakın eleman tahsis edilerek açılan TARIM TV bulunmakta mıdır? Bu kanal hangi frekans üzerinde yayın yapmaktadır? Bu kanal Türkiye genelinde mi kırsal kesimde köylerden mi izlenebilmekte midir? Sadece şehirlerde mi izlenmektedir?

7.Tarım TV’nin hedef kitlesi Şehirde yaşayanlar mıdır, köylerde oturan çiftçiler midir?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.