logo yeni

ERKEN EMEKLİLİK VE SÖZLEŞMELİLERE KADRO KONUSUNDA SON DURUM

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emekli8Gündemdeki konularda gazetecilere açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, erken emeklilik ile 4/C ve diğer sözleşmelilerin kadroya geçirilmesine de değindi.

Personel rejiminde yapılacak değişiklikler

Personel rejimimizde yapılması gereken değişiklikler neler olduğunun kararını yakın bir gelecekte vereceklerini söyleyen Bakan ÇELİK, farklı personel statüleri olduğundan söz ederek "Bunların toparlanması ile ilgili olarak memur sendikaları ile bir araya geldik, güzel bir çalışma yaptık, bu konuda sona yaklaşmış bulunuyoruz. Yani ne olacağı hususunda nihai bir değerlendirmeyi Sayın Başbakanımıza takdim edeceğiz” diye konuştu.

Erken emeklilik

Türkiye'de yaklaşık 10 milyon emeklinin olduğunu ve yaşa takıldığı ifade edilen kişilerin 2000 yılından önce SSK'lı olarak işe başlayan ve sayıları yaklaşık 5 milyon olan vatandaşlarla ilgili olduğunu belirten ÇELİK, bu vatandaşların getirdikleri çözüm önerilerinin mali tabloya nasıl yansıyacağı konusunda çalışma yaptıklarını ancak “Burada popülizme yönelik bir yaklaşım içerisinde, mali dengeleri bozacak bir davranış içerisinde olamayız.” diye konuştu.

“Müjdecilik yok”

Farklı personel statülerinin olduğundan söz eden Bakan ÇELİK "Bunların toparlanması ile ilgili olarak memur sendikaları ile bir araya geldik, güzel bir çalışma yaptık, bu konuda sona yaklaşmış bulunuyoruz. Yani ne olacağı hususunda nihai bir değerlendirmeyi Sayın Başbakanımıza takdim edeceğiz ve personel rejimimizde yapılması gereken değişiklikler nelerdir, onun kararını yakın bir gelecekte vereceğiz." dedi.

Bakan ÇELİK, “4/C ve sözleşmelilere kadro müjdesi verecek misiniz?” şeklindeki bir soruya ise "Müjdecilik yok. Önce işi yapacaksınız, yaptıktan sonra çözdük diyeceksiniz. Yoksa hesabı kitabı yapmadan müjde verip de yarın olmadı gibi bir anlayış AK Parti döneminde hiçbir zaman olmadı." şeklinde cevap verdi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.