logo yeni

ZABIT KATİBİ YENİDEN SINAVA TABİ TUTULACAK MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

zabit katibiBüro Memur Sen'den yapılan açıklamada Adalet Komisyonlarında zabıt katiplerinin yeniden sınava tabi tutulacağına dair yazının geri çekileceği kaydedildi.

Büro Memur Sen'in, sitesinde yer verdiği bilgiye göre, Adalet Bakanı Müsteşarı Birol Erdem’in genelgenin geri çekileceğini belirterek konuyla ilgili bakanlık teşkilatlarına ve Cumhuriyet Başsavcılıklara resmi yazı gönderileceğini söylediği belirtildi. Adalet Bakanlığı henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmazken sendikadan yapılan açıklama zabıt katiplerini umutlandırdı.

Adalet Bakanlığı 16.04.2013 tarih ve 16374 sayılı genelgesiyle, Adalet Komisyonlarında zabıt katibi unvanında görev yapan personelin klavye kullanımı yönünden sınava tabi tutulacağını, bu sınavda başarısız olanların üç ay sonra tekrar uygulama sınavına alınmaları ve neticesinde başarısız olanlar hakkında 657 sayılı yasanın 98. Maddesi gereğince değerlendirilmede bulunulmasını tüm komisyonlara bildirmişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.