logo yeni

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINA 1481 MÜHENDİS KADROSU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kadro1Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme ile, kamu kurum ve kuruluşlarının bazılarında dolu kadroların dereceleri ile boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri değiştirildi.

190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci ve 9 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 11/3/2013  tarihinde kararlaştırılan ve bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kararnameye göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, M.S.B Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tes.İşl. Başkanlığına ait dolu kadroların derecelerinde ve boş kadroların sınıf, unvan ve derecelerinde değişikliğe gidilirken, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına ait kadrolarda ise  boş kadroların sınıf, unvan ve derecelerinde değişiklik yapıldı.

Yapılan değişiklikler arasında;

-Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına boş kadro değişikliği yoluyla 5 adet Daire Başkanı kadrosu verilmesi,

-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının boş kadrolarında yapılan ve özellikle Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil kadroların iptal edilerek 1481 Mühendis ve 591 Tekniker kadrosu verilmesi

dikkat çekti.

İlgili Bakanlar Kurulu Kararı:

11/3/2013 TARİHLİ VE 2013/4469 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR 

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Dolu ve boş kadro değişikliği cetvelleri için tıklayınız...

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.