logo yeni

İSTİHDAM HAKKININ KAPSAMI GENİŞLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel3AK Parti Meclis Grubunda konuşan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, şehit yakınları ve gaziler için yeni bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Erdoğan yapılacak yeni düzenlemeyi anlatırken, ''Bu düzenlemeyle vazife ve harp malullerine sağlanan hakların kapsamını genişletiyoruz. Vazife ve harp malulü kapsamında olan TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına 2, malul olanlara ise bir istihdam hakkı getiriyoruz" dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarına devam eden Başbakan, vazife malülü olan diğer kamu görevlilerin de bu haklardan yararlandırılması için bir istihdam hakkı getirileceğini belirterek, ''Buna ek olarak terör mağduru sivil vatandaşlardan hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara da bir istihdam hakkı getiriyoruz. Sosyal güvencisi olanların maaş hakkından yararlanmasına imkan sağlıyoruz. Örneğin Afyonkarahisardaki o talihsiz olan askerlerimizin yakınlarına sadece maaş veriliyordu, şimdi maaş artı iki istihdam hakkını bu düzenlemeyle şehitlerimizin yakınlarına getirmiş oluyoruz'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan ayrıca yeni kredi imkanlarından bahsederek, ''Ayrım yapmadan tüm şehit yakını ve gazilerimizi bu kapsama alıyoruz. Vazife ve harp malulü kapsamında olup faizsiz konut kredisinden yararlanamayanlara da faizsiz konut imkanı getiriyoruz. Hak sahipleri bu çerçevede 73 bin lira, 20 yıl vadeli faizsiz konut kredisi kullanabilecekler.'' dedi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.