logo yeni

OMBUDSMANA EN FAZLA BAŞVURU NASIL YAPILDI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Kamu Denetçiliği Kurumu başvuruların başlaması ile birlikte ilk hafta içinde yapılan başvuruların istatistiklerini yayınladı.

Kuruma başvuruların kabul edilmeye başlandığı 29/03/2013 – 05/04/2013 tarihleri arasında toplam 528 şikayet başvurusu yapıldığı öğrenildi.

Başvuruların büyük kısmının elektronik ortamda yapılırken, posta ve elektronik posta yoluyla yapılan başvuruların bunu izlediği görüldü. Hak arayanların kolay olması sebebiyle elektronik başvuru yolunu seçtikleri düşünülürken en düşük başvuru şeklinin elden yapılan başvurular olduğu görüldü.

Kamu Denetçiliği Kurumu ilk hafta içinde yapılan başvuru konularıyla ilgili de bilgi verdi. Buna göre Kamu personel rejimi (emeklilik, terfi, idari kadro talebi), imar ve bayındırlık işlemleri, ihale iş ve işlemleri, eğitim, öğretim ve sınav işlemleri, mali konular ve vergilendirme, kamulaştırma, sendikal haklar, orman ve taşınmaz kültür varlıklarının korunması, gümrük işlemleri, kolluk hizmetleri, sosyal güvenlik işlemleri ve mülkiyet hakkı ile ilgili konuların başvurular içerisinde yer almaktadır.

 FAKS

51

ELDEN

47

POSTA

136

E-BAŞVURU

189

E-POSTA

105

   

TOPLAM

528

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.