logo yeni

BÜROKRAT KORKAKTIR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

TÜMSİAD’ın 5. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan, “bürokratik oligarşi çok tehlikelidir. Çünkü bürokrat korkaktır. Taşın altına elini koymaz, risk almaz, imza atmaz.” dedi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜMSİAD) 5. Olağan Genel Kurulu'na katılan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, konuşmasında gündemdeki konulara da değindi. Başkanlık sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, siyaset ve iktidarın korkaklara göre bir yer olmadığını da ifade etti.

Siyasetçi, başbakan, bakan, milletvekili, bürokratın korktuğu bir yerde ülkenin ileriye doğru tek bir adım dahi atamayacağını dile getiren Başbakan, "Onun için bürokratik oligarşi çok tehlikelidir. Çünkü bürokrat korkaktır. Taşın altına elini koymaz, risk almaz, imza atmaz. Her şeyi sağlama bağlayacak ondan sonra imza atacak. Siyasetçi olarak, 'At imza, atmıyorsan evrakı bana gönder' dediğinde tutuşuyorlar. Yapı budur." ifadelerini kullandı.

Siyasetçinin alması gereken riski bürokratın almaması halinde bir yere varılamayacağını   söyleyen Başbakan, "İşte bunu kıra kıra gidiyoruz. Bunu tam manasıyla başardık mı? Hayır başaramadık. Birçok yerde önümüzde hala engeller var. Risk alınmazsa, aktif olunmazsa, heyecan, aşk olmazsa o ülke ileri gidemez.” dedi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.