logo yeni

İŞE ALINACAĞI SÖYLENEN 1700 KİŞİYE NE OLACAĞI AÇIKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 2013 yılında 1700 personel alınacağı konusundaki açıklamalar üzerine, bu personelin hangi meslek gruplarında olacağı ile ne zaman ve nerede işe alınacağı merak edilmiş ve konu hakkında Mecliste soru önergesi verilmişti. 

Ne sorulmuştu?

Milletvekili Ruhsar DEMİREL tarafından hazırlanan soru önergesinde; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER’in “2013 yılı içerisinde Tarım Bakanlığı 1700 personel alımı yapacak. Böylece kadrolarımız daha da güçlenmiş olacak” şeklindeki ifadesinde söz edilen 1700 personelin meslek gruplarına göre dağılımının nasıl olacağı ile nerelerde görev yapacakları konusunun ilgili Bakan tarafından cevaplandırılması istenmişti. (Soru önergesine ilişkin haberimiz için tıklayınız…)

Verilen cevap

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi EKER imzası ile soru önergesine verilen cevapta şöyle denildi:

“2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bakanlığımıza tahsis edilecek açıktan atama kontenjanı dâhilinde, KPSS sonucuna göre Bakanlığımızın kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda, personel açığı olan branşlarda ihtiyaç duyulan yerlere personel alımı işlemi gerçekleştirilecektir. Kadrolu personel alımlarında, yerleştirme takvimi Devlet Personel Başkanlığı ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca belirlenmektedir.”

1700 kişinin akıbeti

2013 yılı içerisinde 1700 personelin işe alınacağı açıklandıktan sonra, buna ilişkin olarak; tahsis edilecek açıktan atama kontenjanına göre, personel açığı olan branşlarda ihtiyaç duyulan yerlere kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda personel alımı işlemlerinin gerçekleştirileceğinin ve yerleştirme takviminin DPB ve ÖSYM tarafından belirlendiğinin ifade edilmesi, söz konusu 1700 kişinin akıbetinin meçhul olduğunu göstermektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.