logo yeni

ANT BAŞKANLIĞINA İLİŞKİN İDDİALAR MECLİS GÜNDEMİNDE

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Millî Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı (ANT) personeli ile ilgili iddialar Meclis gündemine taşındı.

Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı ile ilgili bazı iddiaları soru önergesine konu eden İstanbul Milletvekili Sezgin TANRIKULU, iddialarla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a şu soruları yöneltti.

"1-MSB ANT Başkanlığı’nda önceki yıllarda çalıştırılan emekli albaylar hangi yönetmelik gereğince Teftiş Kurulu Başkanı ve Müfettiş olarak çalıştırılmıştır?

2-Şu andaki Teftiş Kurulu Başkanının başka kurumdan getirilen eşi için görevde yükselme yönetmeliği değiştirilerek kurumda şube müdürü yapılmış mıdır?

3-Kurumda ağır cezada yargılanmasına neden olan ve Yargıtay’ca da suçsuzlukları onanan personelin iftira ve isnatta bulunan şahıs hakkında ne gibi bir hukuki işlem yapılmıştır?

4-Özel bütçeli tüzel kişiliğe haiz bir kurum olmasına rağmen, askeri hava alanlarındaki ANT birimlerinin, hangi talimatlarla bahçe ve kullanma suyu ile elektriği kaçak olarak hava kuvvetlerine ödettirilmiştir?"

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.