logo yeni

HİZMET PLANLAMA YAPMA YETKİSİ KİMDE?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Kaymakam ve ilçe daire amirlerinin de katılacağı tanışma, kaynaşma ve ilçenin hizmet planlamasını yapmak için görüşlerinin alınması amacıyla yapılacak toplantının davetinin, muhtarlara  ilçe müftüsü tarafından cep mesajıyla bildirildiği iddia ediliyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde yaşandığı iddia edilen bu olay, Ankara Milletvekili Levent GÖK tarafından Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili GÖK, soru önergesinde, “Çankaya İlçe Müftüsü Hamdi GEVHER, 03.04.2013 tarihinde ilçedeki tüm muhtarlara;  “Sayın Kaymakamımız, İlçe Daire Amirlerinin de katılacağı tanışmak, kaynaşmak ve Çankaya’ya hizmet planlaması yapmak için görüşlerinizin paylaşılacağı kahvaltılı sohbete katılmanızı bekler, saygılar sunarım” şeklinde cep telefonu mesajı göndermiştir.” Diyerek, konuya ilişkin şu sorulara İçişleri Bakanı Muammer GÜLER tarafından cevap verilmesini istedi.

1-Çankaya’ya hizmet planlaması yapmak kimin görevidir?

2-Bir ilçenin mülki amiri olan kaymakamlık makamının yetki ve görevlerinin, yetkili olmayan bir birimi tarafından kullanılmak istenmesinin devlet anlayışı içerisindeki yeri nedir? Örneğin, Müftülüğün ilçede hizmet planlaması yapmak amaçlı toplantı tertip etmesi laik devlet ilkesiyle bağdaşır mı?

3-Bir ilçe müftüsünün bu tutumu hangi anlayışın ürünüdür ve müftü, amiri olan kaymakamı da aşarak ve o toplantıya kaymakamı da davet ederek bir hizmet planlaması yapma yetkisi ve cesaretini nereden almıştır? Bu konuda bir soruşturma açılmasını düşünüyor musunuz?

4-Dikmen Polis Evinde yapılması planlanan bu kahvaltılı sohbetin giderleri nereden karşılanacaktır?”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.