logo yeni

İCRA MALLARINI İNTERNETTEN ALMA İMKANI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

İcra mallarının internetten alınıp satılmasına yönelik olarak UYAP bünyesinde “İcra malları e-satış portalı” kuruldu.

UYAP nedir?

UYAP; Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatının, bağlı ve ilgili kuruluşlarının, adli ve idari tüm yargı ve yargı destek birimlerinin donanım ve yazılım olarak iç ve dış otomasyonunu sağlayan bir bilişim sistemi olarak kuruldu. UYAP bünyesinde yer verilen hizmetler sürekli genişletilirken son olarak bu hizmetlere son olarak “İcra malları e-satış portalı” eklendi.

Yeni devreye alınan site ile icra ve iflas dairelerinin icra satış işlemlerinin teknoloji yardımıyla daha şeffaf bir ortamda ve herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir şekilde yapılması amaçlanıyor.

İcra mallarına talip olan alıcılar portalda satışa sunulan bütün mallar hakkında detaylı her türlü bilgiyi görebiliyor, teminat yatırıp, teklif verebiliyor. Satış ilanlarına satış gününe kadar siteden rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Böylece icra yoluyla elde edilen malların satışı ihalelerine daha fazla katılımcının iştirak etmesi ve satışa konu malların gerçek değerini bulması sağlanırken, mezat salonlarında gerçekleştirilen ihalelerde haksız kazanç elde etmeye çalışan yapılanmaların da önü kesilmiş oldu.

Site adresi: https://esatis.uyap.gov.tr

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.