logo yeni

MEMURLARA TODAİE'DE YÜKSEK LİSANS İMKANI BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü 2013 yılı Yüksek Lisans Programlarına Giriş Sınavı  başvuruları başlıyor.

Sınav için başvurular 25 Mart-5 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılacak. Yüksek lisans programlarına giriş sınavı ise 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü Ankara’da uygulanacak.

Başvuru yapacak adaylar için, “SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR” bilgi metni, başvuru tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanacak.

TODAİE’de yüksek lisans yapmanın katkısı ne olacak?

657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesi 12-c bendinde yer alan, “Memuriyetleri sırasında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünü bitirenlere her başarılı öğrenim yılı için öğrenim süreleri kadar (2 yılı geçmemek şartıyla) her yıl için bir kademe ilerlemesi uygulanır.” hükmü gereğince, TODAİE’ de yüksek lisans yapanlar iki kademe alma imkânına kavuşacaklar.

Yüksek lisans programları neler?

2013 yılı Birinci Öğretim Yüksek Lisans Programları, Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı ve Yerel Yönetimler Yüksek Lisans Programından oluşacak. İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları ise Adalet Yönetimi Yüksek Lisans Programı, Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans Programı, Kolluk Yönetimi Yüksek Lisans Programı ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programından oluşacak.

Yüksek lisans programları, adaylık koşulları gibi ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.