logo yeni

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM BÖLÜMÜ MEZUNLARI İŞE ALINMAYI BEKLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Üniversitelerin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun olanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının 4291 koduyla personel istihdam etmesi için girişimde bulunuyorlar.

ÖSYM tarafından 07 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleştirilen  "Kamu Personeli Seçme Sınavı"na  giren ve belli düzeylerde puanlar almış olan 4291 kodlu “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü”  mezunları, işe girebilmek için kendilerini tanıtmaya çalışıyorlar.  

Kendilerini kamu kurum ve kuruluşlarına anlatmaya ve tanıtmaya çalışırken şu ifadeleri de kullanıyorlar:

“Bizler Üniversite öğrenimimiz boyunca, sorun çözme, çözüm üretme, toplumsal ilişki, insan psikolojisi, kurumsal kimlik ve imaj, kamu kurumlarında halkla ilişkiler, kültürler arası iletişim, basın yayının etkileri ve yöntemleri gibi birçok alanda beklentilerinize yanıt verecek nitelikte yetiştirildik. İnsanın ve iletişimin olduğu her yerde bize de ihtiyaç duyulduğunu gözlemledik. İletişim, Teşkilat yönetimi, Basın-Medya İlişkileri, İktisat, Hukuk, Anayasa, Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, İnsan Kaynakları, Uluslararası ilişkiler, Siyaset bilimi, AB gibi çok geniş yelpazede aldığımız dersler de diğer donanımlarımızdır.

Kamu kuruluşlarında hizmet akışının yoğunluğu nedeniyle iletişimin en üst seviyede tutulması gerekmektedir. Bunun içindir ki insan iletişimi ve yöneticilik konularında eğitim görmüş bizler, halka karşı hukuki, hizmeti ön plana alan ve yardımcı olmaya yönelik, aynı zamanda toplumun güven ve desteğini sağlama konularında yeterli bilgi birikimine sahibiz.

Bu nedenlerle, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunları olarak kurumunuz bünyesinde, gerek gördüğümüz ders içerikleri bakımından, gerekse yöneticilik ve iletişim alanında uzmanlaşmış bireyler olarak sizlere çok fayda sunacağımızı teyit etmekteyiz. Alacağınız nitelik kodlarına 4291 kodunu eklemenizi ve alanımızla ilgili bölümlerinizde de sadece 4291 kodlu Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunlarını istihdam etmenizi bekliyoruz.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.