logo yeni

DERS YAPILMAYAN OKUL YÖNETİCİLERİ TESPİT EDİLECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Bakanlığa bağlı toplam 39 bin okulu kapsayan inceleme başlatılarak, 4+4+4'te dönüşüm başta olmak üzere, yatırım programları, okul-öğrenci başarı ve başarısızlık durumları, sürücü kursları, okula gönderilmeyen çocuklar ile öğrenci devamsızlığı ve sahte rapor sorunlarının incelenmesini istediği öğrenildi.

Özellikle lise son sınıfta ders yapılmadığı saptanan okulların idarecileri hakkında soruşturma açılacak. Son sınıf öğrencilerinin YGS/LYS’ye girecek olmaları nedeniyle rapor alarak dersleri gelmedikleri, bu sebeple bazı okullarda son sınıflarda ders yapılmadığı belirtiliyor.

Müfettişlerin bu konulardaki kapsamlı incelemesi 26 Mart'a kadar sürerken, Sahte doktor raporu verdiği saptanan hekimler de Sağlık Bakanlığı'na şikâyet edilecek, ders yapılmayan okul yöneticileri tespit edilecek.

4+4+4'te dönüşüm başta olmak üzere merkezi yönetimin aldığı kararların illerde uygulanış biçimi ile olumlu-olumsuz yönleri ve sistemdeki tıkanıklıklar rapor halinde Avcı'ya sunulacak ve buna göre düzenlemeler yapılacak.

İlkokuldan üniversiteye tüm kademeler arası geçişte de bu raporlardan yararlanılacak. Başarısız olan ya da yetersiz bulunan yöneticiler görevden alınacak. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.