logo yeni

2/B İŞLEMLERİNİN YÜKÜNÜ ÇEKEN 3 KURUMUN PERSONELİ DÜŞÜNÜLMEMİŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

2/B arazilerinin satışına ilişkin düzenlemelerinin Devlet teşkilatı içerisinde üç kuruma ağır yük getirmesine rağmen, bu kurumların personelinden ilgili düzenlemelerde hiç söz edilmediğini söyleyen İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ, personelin yok sayıldığını ileri sürdü.

Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanunun İle Orman Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulunda kabul edldi. Kanunun Genel Kurulda görüşülmesi sırasında söz alan ve çıkarılacak Kanunu eleştiren CHP Milletvekili HAMZAÇEBİ konuşmasında 2/B düzenlemesi kapsamında görev yapan personelin ağır yük altına girdiğini, ancak bu personelin yok sayıldığını ifade etti.

2/B düzenlemelerinin Devlet teşkilatı içerisinde büyük yük yüklediği üç kurum olduğunu, bunların Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü ve Millî Emlak Genel Müdürlüğü olduğunu söyleyen HAMZAÇEBİ, “Bu yükün bu teşkilatlarda o personel tarafından nasıl kaldırılacağını bu tasarılar, bu yasalar hesap etmiyor. Şimdi, diğer iki kurumun görevi bitti, görev Millî Emlak Genel Müdürlüğünde. Bundan sonra Millî Emlak Genel Müdürlüğü çok ağır bir görev ifa edecek ama kısıtlı olanaklarla fedakârane bir şekilde çalışacak olan Millî Emlak personeli bu tasarıda yok, görülmemiştir, hatırlanmamıştır. Bu satışlar bitene kadar en azından bu Millî Emlak personeline fazla çalışma imkânını tanıma anlayışını maalesef bu tasarılara, bu yasalara yerleştirmediniz.

Dünya kadar sorunu var Millî Emlak personelinin, onlara girmeyeceğim ama bu personeli yok sayan bir anlayışın ben bu yasada başarılı olacağı kanaatinde değilim. Fedakâr Millî Emlak personelini, Maliye Bakanlığı personelini buradan saygıyla selamlıyorum …” ifadelerini kullandı.

Mecliste, Kanun Tasarısı üzerinde konuşan CHP Burdur Milletvekili Kerim ÖZKAN da, “O emlak dairelerinde, Millî Emlakta çalışan insanlarımız fedakarca çalışmışlar. Bakın, onların da alın terlerini vermemişsiniz. Ek mesai yapmışlar, ek mesai ücretlerini takdim etmemişsiniz, onlar da feryat ediyor çiftçiler gibi. Bu konunun çözülmesi gerekiyor.” dedi.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.