logo yeni

calisanlar2 copy

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve diğer personele eşdeğerlerine göre düşük ücret ödendiği, bazı personelin sigortasız ve 10-12 saat sürelerle çalıştırıldığı iddiaları ve özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin sorunları Mecliste soru önergesine konu edildi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim IŞIK, özel eğitim kurumlarının ve bu kurumlarda çalışan öğretmenlerin sorunlarına ilişkin olarak daha önce verdiği soru önergesine cevap verilmediğini belirterek, aynı konuda yeniden önerge verdi.

Milletvekili IŞIK’ın soru önergesinde, konuya ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI  tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi:

1-Ülkemizdeki özel eğitim kurumlarının sayılarının 2002-2013 döneminde yıllara göre değişimi nasıl olmuştur?

2-Halen faaliyet gösteren özel eğitim kurumları ve sahip oldukları öğrenci sayılarının eğitim kademelerine ve alanlarına göre dağılımları nasıldır?

3-Halen ülkemizde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarının, kayıtlı öğrenci, kurumlarda çalışan öğretmen ve diğer personel sayılarının illere göre dağılımları nasıldır?

4-Halen özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ne kadarı Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olmuştur?

5-Özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin ne kadarı formasyon eğitimi almış, ne kadarı da eğitim fakültelerinden mezun olmuş öğretmenlerden oluşmaktadır?

6-Özel eğitim kurumlarının çalıştırdıkları öğretmenlere ve diğer personele eşdeğerlerine göre düşük ücret ödedikleri, bazı personeli sigortasız ve 10-12 saat sürelerle çalıştırdıkları, yeterli sayıda öğrenci bulamadıkları için eğitim ücretlerinin yüksek olduğu vb. iddiaları doğru mudur?

7-Doğru ise bu kurumların ve kurumlarda çalışan personele yönelik sorunların belirlenmesine ve çözümüne yönelik bir çalışmanız var mıdır?

8-Varsa çalışma ne aşamadadır ve hangi sonuçlar elde edilmiştir? Yoksa bu konuda Bakanlığınızca bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?

9- Bakanlığınızın özel eğitim kurumlarına yönelik 2013 yılı programı nasıldır?

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.