logo yeni

calisanlar2 copy

ANT BAŞKANLIĞINDA KADIN PERSONEL TACİZ Mİ EDİLDİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin akaryakıt ihtiyacının karşılanması görevini lojistiğinden sorumlu olan “Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme (ANT) Başkanlığı” ile ilgili iddialar Meclis gündemine taşındı.

TBMM Başkanlığına CHP İstanbul Milletvekili Sezgin TANRIKULU tarafından verilen ve Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istenen soru önergesinde, ANT Başkanlığı hakkındaki şüpheleri gidermek amacıyla önergenin verildiği belirtildi. Soru önergesinde yer alan sorulardan bazıları şöyle:

-Milli Savunma Bakanlığı ANT Başkanlığında sözleşmeli ve kadrolu olmak üzere kaç çalışan vardır?

-2006 ve 2007 yıllarındaki Sayıştay denetimlerinde kamu zararı tespit edilmiş midir? Kamu zararı tespit edilmiş ise sorumluları hakkında nasıl bir yaptırım uygulanmıştır?

-Milli Savunma Bakanlığı ANT Başkanlığı'nın anlaşma yaptığı bir özel güvenlik şirketi var mıdır? ANT Başkanlığı'nın anlaşma yaptığı özel güvenlik şirketine ödediği ve ödemesi gereken tutar ne kadardır?

-ANT Başkanlığı'nda taciz ve mobbinge uğrayan kadın çalışan var mıdır? Şikayette bulunan kadın personellerin şikayetleri sonucu açılmış bir soruşturma ya da sorumluları hakkında bir cezai işlem uygulanmış mıdır?

-Kurumdan haksız yere fazla maaş alan müşavir var mıdır? Fazla maaş alan ve geri ödemesi gereken personel bu ödemeyi hangi kanallardan yapmaktadır?" 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.