logo yeni

calisanlar2 copy

DİSİPLİN CEZASI MÜEBBETLE SONUÇLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

2011 yılında Muğla'da yapılan Sosyal Güvenlik Kurumu Bölge Müdürleri toplantısını basan ve Muğla İl Müdürünü öldüren SGK Muğla İl Müdürlüğü emrinde görevli Şef, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay 8 Nisan 2011 tarihinde Muğla'da yaşanmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu Bölge Müdürleri toplantısını silahla basan SGK Muğla İl Müdürlüğü emrinde görevli Şef, Muğla İl Müdürünü öldürdükten sonra diğer il müdürlerini bir süre rehin tutmuştu.

Muğla İl Emniyet Müdürü tarafından ikna edilerek teslim olan Şef, SGK Muğla İl Müdürü tarafından kendisine bir yıl kademe ilerlememesinin durdurulması cezası verildiğini belirtmişti.

Muğla 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu olarak yargılanan sanık 9 defa hakim karşısına çıktı. “Tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, hakaret, ruhsatsız ateşli silahların mermilerini satın alma, taşıma veya bulundurma, silahla tehdit, tasarlayarak öldürme” suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, mahkemede yaptığı son savunmasında; yaptığı usulsüzlükler nedeniyle adalet karşısında yargılanması gereken müdürdü ve kazayla ölümüne sebep olduğunu, babasız büyüdüğünü ve evlatlarını yetim bıraktığı için Müdürün ailesinden özür dilediğini belirterek, üzgün olduğunu ve tasarlayarak adam öldürmeyi kabul etmediğini söyledi.

Duruşma sonrasında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Şef, cezaevine gönderildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.