logo yeni

calisanlar2 copy

MEB ÖĞRETMENLER İLE DİĞER PERSONELİNE FARKLI MI DAVRANACAK?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanlığı’nın üniversitelerle anlaşarak “uzaktan yüksek lisans eğitim projesi”ni bu yıl uygulanmaya geçireceği yönünde açıklamalara ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından  “bu kapsamda başlatılacak E-Akademide yüksek lisans projesiyle öğretmenlere avantaj sağlamayı planladıklarını, ulusal öğretmen stratejisi kapsamında getirilen kariyer basamaklarının, öğretmenlerin, kendilerini geliştirme gerekliliğini de beraberinde getirdiğini” ifadelerinin kullanıldığına daire haberlere geçtiğimiz günlerde çeşitli haber sitelerinde yer verilmişti.

Bu haber ve açıklamalardan, gerçekleştirilmesi düşünülen “uzaktan yüksek lisans eğitimi projesi”ne, sadece öğretmenlerin dahil edildiği izlenimi edinildiğinden, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan lisans mezunu diğer personel bu durumdan rahatsız oldu.

Bakanlık emrinde görev yapan, öğretmen dışında çeşitli unvanlarda çok sayıda personelin bulunması ve bunların büyük bir bölümünün lisans eğitimini tamamlamış olması nedeniyle, bu personelin  gerçekleştirilecek yüksek lisans programının dışında tutulması halinde, kurum içi çalışma barışının ve hizmet verimliliğinin olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz olacaktır.

Resmi açıklama yapılmamış olması nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığının yüksek lisans eğitimi projesi uygulaması kapsamında personeli arasında ayırıma gitmeyeceğini, gitmek istemesi halinde is bu kararını yeniden gözden geçireceğini düşünmekteyiz.   

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.