logo yeni

calisanlar2 copy

MİLLETVEKİLLERİNİN “DİŞ”LERİ EMEKLİLERİ RAHATSIZ ETTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milletvekillerinin diş tedavisinde yararlandıkları hakların "garip gurebaya, emekliye, memura, işçiye” tanınmamasına tepki gösteren Türk Emekli-Sen ve Birleşik Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamada, milletvekillerine 50 bin TL'ye kadar şahsi bütçe verilmesini öngören çalışmalar da eleştirildi.

“Milletvekiline 50.000 lira bütçe”

Türk Emekli-Sen ve Birleşik Emekliler Derneği tarafından yapılan ortak açıklamada, milletvekillerine tanınan imkanlar eleştirilerek; “Milletvekili  maaşları tamam,  sekreteri,  danışmanı,  şoförü de  tamam herkesi kıskandıracak şekilde bol maaş verdiler. Şimdide 50.000.- liraya kadar çıkabilecek bütçe verilmesi planlanıyor. Seçim bürolarının da masrafları meclisten karşılanacakmış. Toplamda yıllık   330 milyon   lira T.B.M.M.’ne, milletvekillerine  seçim büroları için ödenek veriliyor. Gözümüz yok ama  emekliye, memura 1 puan yok, aman dengeler bozulmasın…” denildi.

“Huzurevlerinde özel oda veriliyor”

 Milletvekillerine özel muamele gösterildiği belirtilen açıklamada “Huzurevlerinde özel oda veriliyor. Çok çalıştılar memlekete, vatan hizmetleri say say bitmez. İlla özel muamele yapılacak.  Milletvekili emeklileri maaşıyla çok rahat özel oda tutabilirler. Siz esas dar gelirli  emeklilere yer bulun, bırakın özel odayı hastanede yatak bulamıyorlar, huzurevinin kapısının önünden geçemiyorlar. Huzurevlerinin sayısını artırın, kapasitesini genişletin, ücretsiz yapın. Bütün emekliler, yaşlılar istifade etsin.” denildi. 

“Vekilin diş çaktırma hakkı 8 tane” 

Milletvekillerine diş tedavisi konusunda tanınan ayrıcalığa da değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Milletvekillerinin 6 olan diş implant yaptırma hakkını da 8’e çıkardık. Her ne kadar ‘biz üç implant yaptırıp 6 fatura kestirsek de bize az gelir, implantı 8’e çıkaralım’  dediler. Bazı hastaneler de VIP hizmet veriyorlar. Oh ne ala… Garip gurebaya,  emekliye,  memura, işçiye, bir tane bile implant (Diş Çaktırma)  hakkı yok, vekilimize 8 tane! … Emeklinin dişini söküyorlar, milletvekiline implant. Adalet terazisini kuracaklardaki adalete bak! Kaç tanesini memleket hizmeti için çırpınırken gördük, ya da hangi vekili toplumun hayrına haykırırken tanıdık. İktidarın emriyle ‘el kaldır, indir’ den başka… İstisnalar kaideyi bozmaz. Duyarlı, mücadeleci, hakkını verenler azınlıktadır alınmasınlar…”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.