logo yeni

calisanlar2 copy

AÖF ÖĞRENCİLERİ İŞE ALINMAK MI İSTENMİYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Bazı kurumlar tarafından yapılan personel alım sınavlarının, Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının yapıldığı tarihlere denk gelmesi nedeniyle, AÖF öğrencilerinin açılan sınavlara girememesi konusu Mecliste soru önergesine konu edildi.

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut DİBEK, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün  personel alım sınavları kapsamında 9 ve 10 Şubat tarihlerinde Ankara Ostim Leyla Gencer sahnesinde saat 10.00’da yapılacak sınav ile Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının çakıştığını belirterek, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere Meclis Başkanlığına soru önergesi sundu.

Milletvekili DİBEK, konuya ilişkin olarak şu sorulara cevap verilmesini istedi:

-Hem açık öğretim okuyup hem de Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü personel alımı sınavlarına girmek isteyen öğrenciler olacağı sınav tarihi belirlenirken neden dikkate alınmamıştır?

-24 Aralıkta başlayıp, 18 Şubat’a kadar devam edecek sınavlarda, açık öğretim sınavlarının yapılacağı 9 ve 10 Şubat tarihlerine neden sınav konmuştur?

-Duyuruda zorunlu hallerde idarenin sınav yeri ve zamanını değiştirebileceği ifade edilirken, mağdur olan açık öğretim sınavına girecek adaylar için bu sınav tarihlerini değiştirmeyi düşünmekte misiniz?

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.