logo yeni

calisanlar2 copy

MEB’DEKİ KADROLAŞMA YENİ BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanlığında uzmanlık ve mesleki deneyim gerektiren görevlere siyasi atamaların yapıldığı ve kadrolaşmaya gidildiği iddiaları yeni Bakana soruldu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığına verdiği önerge ile, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya; Bakanlıktaki kadrolaşmayı, işe gelmeyerek maaş alanların sayısını, istisnai kadrolara atamaları sordu.

Tanrıkulu, soru önergesinde, “AKP hükümetleri döneminde kamu kurumlarında yaşanan kadrolaşma, uzmanlık ve mesleki deneyimi gerektiren görevlere siyasi atamaların yapılması, hakkaniyetle bağdaşmadığı gibi, kamu yönetiminde verimliliği de düşürmektedir” ifadesini kullanarak, şu sorulara cevap verilmesini istedi:

 “2002 -2012 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı istisnayı kadrolara başta özel kalem müdürü olmak üzere Bakanlık müşaviri ve basın ve halkla ilişkiler müşaviri ataması yapılan kişi sayısı kaçtır? 

Özel kalem müdürü başta olmak üzere Bakanlık müşaviri ve basın ve halkla ilişkiler müşavirlerinin aktif olanlarının sayısı kaçtır? İşe gelmeyerek maaş alanların sayısı kaçtır? 

Özel kalem müdürü başta olmak üzere Bakanlık müşaviri ve basın ve halkla ilişkiler müşavirlerine makam aracı ve ücretsiz GSM hattı, tahsis edilmiş midir? Tahsis edilmiş ise Bakanlık bütçesine getirdiği yük ne kadardır? 

Özel kalem müdürü başta olmak üzere Bakanlık müşaviri ve basın ve halkla ilişkiler müşavirlerine lojman tahsis edilmiş midir? 

2002–2012 tarihleri arasında istisnayı kadrolara ataması yapılan ve daha sonra başka kurumlara nakil yoluyla atananların sayısı kaçtır? İsimleri nelerdir? 

2002-2012 tarihleri arasında görevde alınanların sayısı kaçtır? İdari mahkemelerce görevine dönenlerin sayısı kaçtır? 

Ataması yapılanlar arasında bakanların milletvekillerin ve AKP üst düzey yöneticilerinin yakınları var mıdır? Kimlerin yakınları atanmıştır? İsimleri nelerdir?”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.