logo yeni

MEMURA TATİL YARDIMI VERİLİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Başbakanın “kamu kurumlarına ait tatil kamplarında memurlar senede birkaç ay tatil yapıyor, geriye kalan aylarda o kamplar çürümeye yüz tutuyor” sözleri, memura tatil yardımı yapılması konusunu gündeme getirdi.

Memur maaşlarına 250.-TL’lik bir miktarın eklenmesini ve bunun tatil yardımı kapsamında değerlendirilmesini isteyen Kamu-Sen tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada “Kamu çalışanlarının aldığı ücretlere bakıldığında bu kampları neden tercih ettikleri sorusuna cevap bulunur” denilirken, memurun bu şartlar altında bir otelle anlaşarak tatile gitmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Memurların sahip olduğu kamplar veya sosyal tesisler ucuz olması sebebiyle kamu çalışanları tarafından tercih edilmektedir. Ancak bugünün şartlarına bakıldığında düşük maaşlı memurlarımız, bu kamplara bile gitmekte zorlanmaktadır. Kamu çalışanlarının bugün bir otelle anlaşıp, o otelde tatil yapma imkânı yoktur. Şayet bir memur şık bir otelde tatil yapmaya kalkarsa en az iki maaşını orada bırakmak zorunda kalır.”  denildi.

“Her ay 250 TL tatil desteği verilmeli”

Hükümetin memurun maaşına her ay yapacağı 250.-TL’lik bir yardımla tatil desteğinin verilebileceğinin belirtildiği açıklamada, kamu kurumlarına ait kampların memurların ortak kullanım alanları olduğu da belirtilerek şöyle denildi: “Kamplar satılacaksa, bu satıştan elde edilecek gelir de memurlarımıza dağıtılmalıdır. Elbette memurların kendilerine ve ailelerine yakışır bir şekilde tatil yapması bizim için son derece önemlidir. Biz yıllardır Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarına tatil desteğini her platformda dile getiriyoruz. Hükümet memurların ailece dinlenip güzel bir tatil yapmasını istiyorsa memur maaşlarına her ay 250 TL tatil yardımı yapar ve memurlarımız da bunu biriktirerek yaz aylarında güzel bir tatil imkanına kavuşur. Bunun dışında mevcut şartlara bakıldığında memurlarımızın rahat bir tatil yapmasının imkânı yoktur.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.