logo yeni

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ YAKINDA GERÇEKLEŞİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Uzun zamandan beridir konuşulan kabine değişikliği konusunda sona yaklaşıldığı belirtiliyor.

AKP’ye yakın kaynaklar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine değişikliğini düşündüğü tarihten daha erkene alacağını, bu kararında yerel seçimlerin erkene alınmasını öngören anayasa değişikliği teklifinin TBMM'de kabul görmemesinin etkili olduğunu belirtiyorlar.

Başbakan’ın kabine değişikliği konusunda "her an her şey olabilir" dediği de hatırlatılarak, değişikliğin "Şubat başına kadar gerçekleşir" yorumu yapılıyor. Ancak Başbakanın bu konuları yakın çevresiyle bile paylaşmaması nedeniyle, hangi bakanın koltuğunu koruyacağı, hangisinin yer değiştireceği yönündeki yorumlar beklentilerden ibaret kalıyor.

İddialara göre, Başbakanın revizyonda 3 dönem kriterini göz önünde bulundurması bekleniyor. Kabinedeki bazı önemli bakanların 3 üncü dönemleri gereği bir sonraki seçimde milletvekili adayı olamayacağı, bu yüzden Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde bazı Büyükşehir Belediyeleri için AKP adayı olarak yarışacakları söylenirken, bakanlardan 3 dönem kriterine takılacak olanların yerel seçimlerde aday olabilmesi için Başbakanın bu isimleri kabine dışına alabileceği yorumları yapılıyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.