logo yeni

8 YILDA 14 MÜDÜR DEĞİŞMESİ NORMAL Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinde sıklıkla yönetici değişikliğine gidildiği iddiaları ve bu değişikliklerin yaratacağı sakıncalar, Meclis gündemine taşındı.

Konuyu soru önergesine konu eden CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, “DSİ 11. Bölge Müdürlüğünde 2004 yılından beri üç veya dört ay arayla Bölge Müdür Yardımcıları değişmektedir. Sekiz yıl içende 14 müdür yardımcısı ataması yapılmıştır.” diyerek , Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından şu sorulara yazılı olarak cevap verilmesini istedi.

“1. Yukarıda belirtilen sıklıkta atama yapılmasının sebebi nedir? Böyle bir tayin trafiğinin bölgede alınacak kararların yürütülecek, üretilecek projelerin uygulamasında ve çalışmalarda sürekliliğe olumsuz etkisi değerlendirilmiş midir?

2. Ayrıca DSİ 11. Bölge Müdürlüğünde birçok şube müdürünün de başka illere tayin edildiği doğru mudur? Bölgede proje üretecek ve yönetecek bölge tecrübesi de olan kaç tecrübeli yönetici almıştır?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.