logo yeni

ERKEK HAKİM, KADIN KATİBİ REHİN ALDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

İstanbul Adalet Sarayı'nda bir hakim, kadın katibi silahla rehin aldı. Savcı ve polisin devreye girmesiyle eyleminden vazgeçen hakim hakkında inceleme başlatıldığı belirtildi.

İddiaya göre, olay adliyenin ikinci katında bulunan bir mahkemenin kaleminde mesai saati bitiminde yaşandı. Hakimin, eski katibinin çalıştığı odaya inerek odanın kapısını kapattıktan sonra silahını çektiği ve 'Seni de kendimi de vuracağım. Beni ne hale düşürdün.' diye bağırdığı kaydedildi.

Kadın katip adliyenin iç haberleşme sisteminden diğer odadaki arkadaşına durumu bildirdi. Bunun üzerine önce adliye güvenliğine daha sonra da nöbetçi savcıya haber verildi. Nöbetçi savcı beraberindeki polislerle birlikte hakim ve katibin bulunduğu odaya gitti. Nöbetçi savcı bir süre odanın kapısını açması için hakim ile konuştu. Bir süre sonra hakim odanın kapısını açtı.

Hakimler ve Savcılar Kanunu gereği hakim hakkında polisler ve savcı herhangi bir işlem yapamadı. Hakim bu nedenle adliyeden ayrıldı. Hakimden şikayetçi olan katibin ifadesinde, "Hakim çalıştığım odama geldi. Kapıyı kilitledi. 'Beni ne hallere düşürdün, seni de kendimi de öldüreceğim' dedi. Daha önce onun yanında katiptim. Beni uzun zamandır taciz ediyordu. Tacizlere dayanamayınca durumu Adalet Komisyonu'na bildirdim. Komisyon benim yerime değiştirdi. En sonunda adliyede bulunan Adalet Bakanlığı müfettişlerine şikayette bulundum. Bunun üzerine ifadem alındı ve hakim hakkında soruşturma başlatıldı." dediği öğrenildi.

Olayın ardından adliyedeki temizlik görevlilerinin de ifadesi alındı. İddiaya göre olayın ardından hakim silahını temizlik görevlilerine vermek istedi. Silahın oyuncak olduğunu söyleyen hakim, temizlik görevlilerinden silahı çöpe atmasını istedi. Ancak temizlik görevlileri silahı almak istemedi.

Hakim hakkında daha önce soruşturma başlatan Adalet Bakanlığı müfettişlerinin konuyu Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'na intikal ettirdiği öğrenildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.