logo yeni

657 DEĞİŞECEK HABERLERİ MEMURU SOKAĞA DÖKTÜ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılacağı, esnek istihdama gidileceği ve memurların sözleşme ile çalıştırılacağı haberlerinin sıkça duyulması üzerine memurlar eylem yaptı.

Malatya’da “657 sayılı Yasa Eylemi” gerçekleştiren grup adına yapılan açılamada "Hükümet, 657 Sayılı Devlet Memurları Yasasını gündeme getiriyor. Bu tasarı ile çalışanların iş güvencesi elinden alınıyor, esnek çalışma ve performansa dayalı sistem dayatılıyor. İş güvencesinin kaldırılması demek, 2 buçuk milyon kamu emekçisinin sözleşmeli statüde çalıştırılması, her yıl sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceği endişesi yaşatılarak kölece çalışma koşullarına boyun eğdirilmesi, krediyle aldığımız eve, eşyalara yarın bir gün işten çıkarıldığımızda el konulması, izin kullanmak, hastalanmak, performansımızın yetersiz bulunması ve benzeri herhangi bir nedenle işimize son verilmesi demektir. İş güvencemizin kaldırılması demek, performansa göre maaş almak demek, esnek çalışma demektir. 2 buçuk milyon kamu emekçisini kapsayacak olan esnek çalışma modelinin ilk adımları şimdiden atılıyor" diye konuştu. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.