logo yeni

47.000 PERSONEL POZİSYONUNUN SAHİPLERİ BELLİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı” geçtiğimiz günlerde yayınlanmış ve bu Karar ile kamu kurum ve kuruluşlarına 47.000 adet geçici personel pozisyonu tahsis edilmişti.

Söz konusu 47.000 pozisyona personel   alınacağı haberleri üzerine Devlet Personel Başkanlığı açıklama yapmak   zorunda kaldı. “Geçici Personele İlişkin Duyuru” başlığı ile yapılan   açıklamada şöyle denildi:

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere   Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Bakanlar   Kurulu Kararı” 28/12/2012 tarihli ve 28511 sayılı Resmi Gazete’de   yayımlanmıştır.

Mezkur Karar’da, kamu kurum ve   kuruluşlarına 47.000 adet geçici personel pozisyonu tahsis edilmiştir. Ancak,   basın ve yayın organlarında 47.000 adet geçici personel alımı yapılacağı   yönünde haberler yer almaktadır.

Söz konusu Karar kapsamında tahsis   edilen kontenjanlar, halihazırda istihdam edilen geçici personel ile   özelleştirilecek kuruluşlarda İş Kanununa tabi çalışan ve 4046 sayılı Kanun   kapsamında nakil hakkı bulunmayan personelden, Devlet Personel Başkanlığınca   geçici personel statüsünde atanacaklara ilişkin mutat olarak her yıl   güncellenen kontenjanlardır.

Bu kapsamda, 47.000 adet geçici   personel alımı yapılacağına ilişkin haberlere itibar edilmemesi hususu   kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.