logo yeni

TÜRKİYE’NİN EN LÜKS OTOMOBİLİ PROMOSYON PARASIYLA MI ALINDI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

480 bin TL civarında piyasa değeri ile Türkiye’nin en lüks ve en pahalı otomobillerinden biri olduğu söylenen  aracın, Fırat Üniversitesi personeli ücretleri ile öğrenci harçlarının yatırıldığı bir banka ile yapılan protokole istinaden ödenen parayla alındığı iddia ediliyor. 

Konuyu Mecliste soru önergesine konu eden CHP İstanbul Milletvekili M.Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi.

Tanrıkulu önergesinde, ”Basına yansıyan iddialara göre, Fırat Üniversitesi ile öğrenci harçlarının yatırıldığı bir banka ile yapılan protokole göre Üniversite 27 Eylül 2009 itibarı ile 1 milyon 310 bin liralık promosyon hakkını kullanmak istemiş, söz konusu paranın bir bölümü üniversite Şenlikleri için kullanılmıştır. Ne var ki, aynı paradan 1 adet lüks araç alınmış ve hesapta 823 bin 89 TL kalmıştır.” diyerek, şu soruların Başbakan tarafından cevaplandırılmasını istedi. 

“1. Türkiye’nin en lüks ve en pahalı otomobillerinden birinin üniversiteye ait para kullanılarak satın alınması hakkındaki iddialar doğru mudur?

2. Anılan iddialar doğru ise 480.000 TL civarında piyasa değeri bulunan araç kim için alınmış ve kim tarafından kullanılmaktadır?

3. Fırat Üniversitesine ait para kullanılmak suretiyle alınan araç nedeniyle oluşan kamu zararı ne kadardır?

4. Anılan iddialara ilişkin olarak başlatılan soruşturmalar ne aşamadadır ve kimler hakkında ne gibi işlemler gerçekleştirilmiştir?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.