logo yeni

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ER OLMA ŞARTLARINDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Sözleşmeli erbaş ve erlerin sağlık koşullarını, adaylarında aranacak nitelikleri, sözleşme şartlarını, Türk Silahlı Kuvvetlerinden ilişiği kesilenlerin kendilerine yapılan eğitim ve öğretim masraflarının geri ödeme esaslarını düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldı.

Yönetmelikte yapılan değişiklik ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde sözleşmeli erbaş ve er olarak başvurabilmek için gerekli olan yaş şartında değişikliğe gidildi.

Yönetmelik Değişiklikleri:

Yönetmelik Eski Hükmü

Yeni Hüküm

Sözleşmeli er kaynaklarını; en az ilköğretim veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yirmi altı yaşından gün almamış olanlar teşkil eder.

Sözleşmeli er kaynaklarını; en az ilköğretim veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre mürâcaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olanlar teşkil eder.

Muvazzaflık hizmeti sırasında veya terhisinden itibaren üç yıl içinde müracaat etmek ve müracaat tarihinde 26 yaşından gün almamış olmak.

Muvazzaflık hizmeti sırasında veya terhisinden itibaren üç yıl içinde ve müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak şartıyla; Kuvvet Komutanlıkları veya Jandarma Genel Komutanlığı yahut Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından alım için görevlendirilen birimlere müracaat etmek

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.