logo yeni

AYNI MAKAM İÇİN KAÇ BÜROKRAT İSTİHDAM EDİYORUZ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Görevden alının bürokratlar ile bu bürokratların yerine atanan bürokratlara aynı makam üzerinden çifte maaş ödendiği iddialarını gündeme taşıyan MHP Kahramanmaraş milletvekili Mesut Dedeoğlu konuyu yazılı soru önergesi haline getirerek Meclis Başkanlığına sundu.

Birçok Bakana yönelik olarak hazırladığı yazılı soru önergesi ile Mesut Dedeoğlu  bu bürokratlara ödenen maaşları da önergeye konu yaptı.

Dedeoğlunun Bakanlara yönelttiği önergede yer alan sorular şöyle:

"Pek çok bakanlıkta görevden alının bürokratlar ile bu bürokratların yerine atanan bürokratlara aynı makam üzerinden çifte maaş ödemesi yapıldığı belirtilmektedir.

Yargı kararlarını uygulamayan yöneticilerin aynı makam üzerinden ödenen çifte maaş nedeniyle, her yıl devleti milyonlarca lira zarara uğrattığı ifade edilmektedir

Ayrıca vekâleten veya asaleten birden fazla görev üstlenmiş bulunan bürokratların, her görev için devletten ayrı ayrı ücret aldıkları kaydedilmektedir.

Bu bilgiler ışığında;

  1. Bağlı kurumlarınızda 2003 ve 2012 yılları arasında yıllık olarak toplam kaç adet bürokrat görevden alınmıştır?
  2. Görevden alınan bu bürokratlardan toplam kaç kişi 2003 ve 2012 yılları arasında yıllık olarak mahkeme kararı ile yeniden göreve dönme hakkı kazanmıştır?
  3. Bu bürokratlar içinde 2003 ve 2012 yılları arasında yıllık olarak mahkeme kararına rağmen göreve döndürülmeyen toplam kaç bürokrat bulunmaktadır?
  4. 2003 ve 2012 yılan arasında yıllık olarak görevden alınan bürokratlar ile bu bürokratların yerine atanan bürokratlara çifte maaş ödenmiş midir?
  5. Çifte maaş ödenmiş ise 2003 ve 2012 yıllarında yıllık olarak toplam kaç bürokrata kaç para çifte maaş ödenmiştir?
  6. Vekâleten veya asaleten birden fazla görev üstlenmiş toplam kaç adet bürokratınız bulunmaktadır?
  7. Birden fazla görev alan bu bürokratlarınız, hangi görevleri üstlenerek devletten kaç çeşit ücret almaktadır?"

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.