logo yeni

ATAMALARIN ÖNCELİKLE DOĞU İLLERİNE YAPILMASI PLANLANIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Doğu ve güneydoğuda eğer bir müdürlük boş ise oraya atama yapılmadan, batı bölgelerine atama yapma şansı yok” diyerek, düzenleme hazırlığı içinde olduklarını söyledi.

Basın mensuplarına gündeme ilişkin konular üzerinde değerlendirmelerde bulunan Bakan Çelik, 657 sayılı Kanun ile ilgili düzenlemenin ne durumda olduğu ile ilgili bir soruyu şöyle cevapladı:

“657 kanunu asgari 3 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Bunu gerçekten taraflar ile konuşmadan konuşla ilgili bir şey söylemek çok yanlış olur. 657 artık bizim kamu yönetimimiz için dar geliyor. Bu anlamda bir çalışma yapmak idarinin görevidir. Onun için taraflarla görüştükten sonra müzakere ettikten sonra konu başlıklarını belirlenecek. Bizim bahsettiğimiz genelge ile ilgili düzenleme. Doğu ve güneydoğuda eğer bir müdürlük boş ise oraya atama yapılmadan, batı bölgelerine atama yapma şansı yok. Bu ve benzeri idarinin işlerini aksatan bazı çalışmalar bunlar.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.