logo yeni

KURUMLARIN DOLU VE BOŞ KADROLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Kamu kurum ve kuruluşlarından bazılarına ait dolu kadrolarda derece değişikliği, boş kadrolarda ise sınıf unvan ve derece değişiklikleri yapıldı. 

Bakanlar Kurulu tarafından yapılan değişiklikler bugünden itibaren yürürlüğe girerken, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile ilgili düzenlemenin 1/11/2012 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanması kararlaştırıldı. 

Kurumların kadro değişiklikleri incelendiğinde, Sosyal Güvenlik Kurumuna ihdas edilen 25 adet Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı kadrosu ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna ihdas edilen 505 adet Şube Müdürü kadrosu dikkat çekti.

Dolu ve boş kadro değişiklikleri için tıklayınız… 

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı: 

22/10/2012 TARİHLİ VE 2012/4007 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR 

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir. 

(2) Ekli cetvellerde yer alan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile ilgili düzenlemeler 1/11/2012 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanır. 

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer. 

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.