logo yeni

DÖSİM PERSONELİNE GÖREV TANIMI ÇOK GÖRÜLÜYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğünün (DÖSİM) personeli, ücretlerinin düşüklüğünden ve daha da önemlisi görev tanımlarının olmamasından şikayetçi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSİM’de kadrolu işçi olarak görev yapanlar, iş tanımlarının olmamasından dolayı rahatsız. Her gün işe giderken hangi işte görevlendirileceklerini bilmemelerinin, gün için de bile çok farklı ve birbiriyle ilişkili olmayan görevlerde ve yerlerde çalıştırılmalarının psikolojileri üzerinde olumsuz etki yaptığını, işe ve işyerine bağlılıklarının oluşmadığını söyleyen DÖSİM personeli, aylık ücretlerinin 1.300.-TL olduğunu ve bu ücret ile geçinmenin imkansız olduğuna dikkat çekiyorlar.

Görev tanımlarının yapılması ve hangi işlerde çalıştırılacaklarının belirlenmesi konusunda, çalıştıkları işletme müdürlüklerinden ve merkez müdürlüğü ile Bakanlıktan talepte bulunduklarını, sorunlarını aktardıklarını, ancak çözümü basit olan bu konuyu çözmeyen yetkililerin, DÖSİM personelini önemsemedikleri iddiasında bulunuyorlar.

Öte yandan DÖSİM personeli, özellikle gişe ve mağazalarda görevli olan personelin yılın tamamında fazla çalışma yaptıkları halde, yılda en fazla 270 saat fazla çalışma yapılacağına ilişkin sınırlama nedeniyle, personel tarafından istenilmemesine rağmen izin karşılığı fazla çalışma yaptıklarını ve mesai saatleri dışında çalıştırılmalarına rağmen yol yardımı almadıklarını bunun da kendilerine yapılan bir haksızlık olduğunu ifade ediyorlar.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.