logo yeni

FAZLA ÇALIŞTIRILAN PERSONEL BANA ULAŞSIN

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Sağlık Bakanı Recep Akdağ hastanelerde günaşırı çalışmak zorunda kalan çalışan asistan doktorlara "günaşırı nöbet tutuyorlarsa bana ulaşsınlar" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da bazı hastanelerde asistanların yasal olmayan bir şekilde günaşırı nöbet tutmak zorunda kaldıkları iddiaları soru önergesine  de konu olmuştu. 

MAGANDALARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu'nun sorularını yanıtlayan Akdağ, Sağlıkçılara uygulanan şiddetle çok sıkı mücadele ettiklerini belirterek "Şiddet belki yok edilemez ama asgariye indireceğiz. Her kim magandalık yaparsa buna asla müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

ASİSTANLAR BANA ULAŞSIN

Akdağ konuşmasında şöyle devam etti:

"Taciz gören çalışanlarımız sistemden bize ulaşabilir. Yüzbinlerce insanın çalıştığı sistem içerisinde yanlış davranışlar yapan olabilir. Biz bütün hatlarımızı açık tutacağız, çalışanlarımız bize rahatça ulaşabilecekler. Gerektiğinde bana kadar ulaşan bir sistem bu.

Türkiye'de doktor sayısı az olduğu için asistan sayısı da az. Eğitim ve üniversite hastanelerin kültüründe işlerin çoğunu asistanlara vermek gibi bir teamül var. Herhangi bir hastanede bir asistana günaşırı nöbet tutturuyorlarsa bana ulaşsınlar. Özel hastanelerde ve hatta muayenehanelerde de bu sistem kurulacak."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.