logo yeni

calisanlar2 copy

KADRO VE TERFİ İŞLEMLERİNİN 6 AY YAPILMAMASI UYGUN MU?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Birliğe dönüştürülen sağlık kurumlarında, personel işlemlerini yürütecek olanların yeni atanmış olduğu ve işlerin nasıl yapılacağı konusunda tam bilgi sahibi olmadıkları için memurların yaklaşık 6 aydır kadro, derece ve terfi işlemlerinin yapılmadığı iddia ediliyor.

Bu iddialar konusunda Sağlık Bakan Recep AKDAĞ’dan açıklama isteyen MHP Adana Milletvekili Muharrem VARLI, yazılı soru önergesinde şu sorulara cevap aradı:

“1-Yaşanan ve çalışanların mağdur olduğu bu sorun hakkında bilginiz var mıdır? Bu sorun neden kaynaklanmaktadır? Bu sorun Bakanlığınıza bağlı tüm kuruluşlarda yaşanmakta mıdır? Bu sorunu yaşamayan kurum veya kuruluşlar hangileridir?

2-Sağlık kurumlarında çalışan memurların yaklaşık 6 aydır kadro, derece ve terfi işlemlerinin yapılamadığı iddiaları doğru mudur?

3-Bu işlemleri yapacak olan memurların yeni atandığı ve işi tam bilmedikleri için yapamadıkları yönündeki iddialar doğru mudur?

4-Anılan konudan mağdur olan çılışanların mağduriyetlerinin giderilmesi için neler yapılacaktır? Bu sorunun çözülmesi için hangi önlemler alınmış ve uygulama konulmuştur?

5-Anılan iddialar hakkında Bakanlığınıza ne kadar şikâyet yapılmıştır? İller itibariyle şikâyet sayısı nasıldır?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.