logo yeni

PERSONELE VERİLMESİ GEREKEN PROMOSYONLA MAKAM ARACI MI ALINDI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Personele vermesi gereken banka promosyon ücretleriyle lüks makam araçları alındığı iddiaları, CHP Grup Başkanvekili Ankara Milletvekili Emine Ülker TARHAN tarafından TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK’e soruldu.

Soru önergesinde, özellikle bütçe görüşmelerinde gündeme gelen kamudaki makam araçları tartışmalarının devam ettiğini belirten TARHAN, TBMM Başkanlığıyla ilgili olarak “TBMM eski Başkanlarına birden fazla araç ve yine birden fazla koruma aracı tahsis edildiği; iktidar partisine mensup eski TBMM Başkanlarına, diğer partilere mensup eski TBMM Başkanlarından farklı olarak daha lüks ve pahalı araçlar tahsis edildiği, bu araçların TBMM ile anlaşma yapan Bankaların TBMM çalışanlarına vermesi gereken promosyon ücretleriyle alındığı” iddialarına da yer verdi

Milletvekili TARHAN, konuya ilişkin olarak TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK’in şu sorulara yazılı olarak cevap vermesini istedi.

“1. Eski TBMM Başkanlarına birden fazla araç ve birden fazla koruma aracı tahsis edildiği doğru mudur?

2. AKP üyesi olan eski TBMM Başkanlarına, diğer partilere mensup eski TBMM Başkanlarından farklı olarak daha lüks ve pahalı araçlar tahsis edildiği iddiaları doğru mudur?

3. Eski TBMM Başkanlarından hangilerine, hangi marka ve modelde kaç araç tahsis edilmiştir?

4. Eski TBMM Başkanlarına tahsis edilen araçlar kiralık mıdır? Yoksa TBMM Başkanlığı’na mı aittir? Araçlar kiralık ise aylık bedeli nedir?

5. Eski TBMM Başkanlarına tahsis edilen araçların yakıt, personel ve bakım-onarım kalemlerinde yapılan giderler yıllık ne kadardır?

6. Araçların yıllık giderleri hangi bütçeyle ve nasıl karşılanmaktadır?

7. TBMM ile anlaşmalı bankanın değişmesi üzerine, personele verilecek banka promosyon miktarı nedir, nasıl ödenecektir?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.